Zadbaj o ochronę twarzy i głowy w pracy

Ochrona twarzy i głowy jest bardzo istotna, szczególnie w przypadku prac, które wiążą się z ryzykiem powstania urazów, zagrażających zdrowiu, a nawet życiu. Według standardów i wymogów BHP, pracownik narażony na czynniki niebezpieczne, musi być wyposażony w obowiązkową odzież ochronną. Wzrok, słuch, drogi oddechowe, jak i cała głowa powinny być chronione szczególnie.

Środki ochrony ochrony oczu i twarzy

Umiejętna ochrona twarzy ma podstawowe znaczenie w bezpiecznie wykonywanej pracy. Stopień ochrony powinien być dostosowany do wymogów panujących w danym miejscu, jak i ryzyka, którego ewentualne wystąpienie wiąże się z uszczerbkiem na zdrowiu. Na kompleksową ochronę twarzy składają się: okulary, gogle i całkowite osłony twarzy, maski przeciwpyłowe wykonane z tkaniny syntetycznej z zaworem, przeznaczone do ochrony przed drobnymi oparami kleju lub pyłu.

Maska ochronna przed pyłem dolomitowym, doskonale dopasowująca się do kształtu twarzy i nosa, maski ochronne typu spider z tkaniną syntetyczną nasycone węglem aktywnym, przeznaczone do ochrony przed oparom organicznym, dymem spawalniczym, pyłem, półmaska ochronna z zaworem filtrującym, maska ochronna pełno twarzowa z panoramiczną wizjerką uszczelnioną dodatkowo termoplastyczną gumą i zaworami zapobiegającymi zamgleniom, akcesoria do ochrony słuchu (zatyczki z tworzywa termoplastycznego i szczelne słuchawki), które sprawdzą się zarówno na halach produkcyjnych, w przemyśle, jak i na budowach dróg.

W skład asortymentu wchodzą także filtry gazowe do masek, chusteczki przeznaczone do czyszczenia okularów, sznurki podtrzymujące, czy woreczki ochronne. Ogromny wybór produktów do ochrony twarzy wpisuje się w szeroki zakres prac, które wymagają starannej ochrony twarzy. Dotyczy to pracowników budowy, ślusarzy, spawaczy, itd. Oferowane produkty pochodzą od sprawdzonych, certyfikowanych i uznanych producentów, którzy spełniają restrykcyjne wymogi BHP.

Artykuły BHP do ochrony głowy

Osłona głowy, czyli hełmy, kaski i akcesoria zwiększające ich bezpieczeństwo i komfort, m.in. paski podbródkowe, wizjerki, latarki czołowe, dodatkowe ocieplacze. Wszystkie te produkty dostępne są w różnych wariantach rozmiaru, koloru, jak i funkcjonalności, dzięki czemu każdy pracownik ma możliwość dopasowania kasku idealnego do wykonywanej przez siebie pracy. Hełmy posiadają otwory wentylacyjne, jak również boczne uchwyty umożliwiające zamontowanie dodatkowych akcesoriów wzmacniających bezpieczeństwo oczu, słuchu, czy twarzy. Wymienne napotniki zostały wykonane z higroskopijnej mikropianki oddychającej, która sprawnie odprowadza pot i umożliwia jej wielokrotne użycie.

kask budowlany

Hełmy w zależności od modelu mogą być używane w przedziale temperatur, od -10 stopni Celsjusza do nawet +50 stopni Celsjusza. Niektóre z modeli, z powodzeniem mogą być używane również przez pracowników przemysłu energetycznego, gdyż posiadają izolację elektryczną do 1000V prądu zmiennego lub 1500V prądu stałego. Kaski wykonano tworzywa ABS, charakteryzującego się dużą twardością i odpornością. Materiał ten jest w pełni bezpieczny dla człowieka i nie posiada w sobie toksycznych substancji. Pozostaje obojętny na działanie rozcieńczonych soli, tłuszczu, a nawet kwasów. Cechuje się doskonałymi właściwościami termoizolacyjnymi i nie pochłania wilgoci. ABS jest plastyczny, a jednocześnie odporny na zarysowania, stłuczenia, uderzenia.

Wśród hełmów dostępne są również kaski o właściwościach fotoluminescencyjnych. Za dnia pochłania światło, by następnie świecić w pomieszczeniach ciemnych lub po zapadnięciu zmroku. Ten rodzaj kasku doskonale sprawdzi się na budowach, przy pracach drogowych lub w ciemnych pomieszczeniach, gdzie kluczowa jest bardzo dobra widoczność pracownika. Dział ochrony głowy został uzupełniony również o czapkę antyskalpową. Wykonana z oddychających materiałów, posiada dodatkowo otwory wentylacyjne. Wewnątrz została zabezpieczona skorupą ABS i wyłożona miękką podkładką EVA.

Powiązane posty